Blog

Jak se řeší nákupní chování spotřebitele?

Zákazníci nakupují různým způsobem. Marketéři se proto snaží poznat nákupní chování a přizpůsobit se mu. Nakupující je možné ovlivnit. Neměla by se ale používat manipulace.

Co je atribuční model?

Zákazníci většinou nenakupují okamžitě. Představíme vám co to je, jaké modely existují a proč jsou potřeba.

Kdo to je marketér či marketingový specialista

Marketér je profesionál, který musí pochopit, co spotřebitel chce a jak jeho potřeby uspokojit. Musí také spotřebitele přesvědčit, že výrobek odpovídá na jeho problémy a chce ho koupit.

Jak snížit náklady na marketing

Někteří podnikatelé a firmy se v době nejistoty snaží snížit náklady na marketing a reklamu. Přílišné úspory mohou firmě uškodit, protože přestanou přicházet noví zákazníci a stávající klientela přestane stačit. Je potřeba uvažovat více strategicky.

Co je to marketing a proč je potřeba

Zjednodušeně řečeno, marketing je propagace výrobků či služeb. Hlavním úkolem marketingu je pochopit, co spotřebitelé chtějí a následně uspokojit jejich potřeby. Z pohledu majitele firmy pomáhá marketing prodat zákazníkům výrobek a dosáhnout zisku.

Co dělá webový analytik?

Víte, co dělá webový analytik? A zajímá vás, jak může pomoci vašemu webu? Oboje a ještě mnohem více zjistíte v tomto článku.

Audit použitelnosti webu: garden-style.cz

Na první pohled zajímavý web, který výrazně uvádí vysokou zákaznickou spokojenost a kontaktní telefonní číslo. Přesto jsme i na něm našli náměty na zlepšení.

Audit použitelnosti webu FérZnámka.cz

Stát plánuje zavést elektronické dálniční známky, proto vyhlásil zakázku na informační systém a e-shop. Cenovka? 401 milionů korun. To se nelíbilo vývojářské komunitě, která za víkend naprogramovala podobný systém. Výsledkem byl web FerZnamka.cz. Udělali jsme audit použitelnosti.

Co je to použitelnost webu?

Použitelnost nám ukazuje, jak dobře se dá daný web používat. Nebo-li jak je srozumitelný a přehledný. Základním "mottem" použitelnosti se dá nazvat fráze Steva Kruga: "Nenuťte uživatele přemýšlet". Je to chytré.